Lietuvos didysis kunigaikštis Aleksandras ir jo epocha

Atgal

Lietuvos didysis kunigaikštis Aleksandras ir jo epocha

2007 m. pabaigoje Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija išleido knygą „Lietuvos didysis kunigaikštis Aleksandras ir jo epocha“. Straipsnių rinkinį sudaro 2006 m. lapkričio mėn. Vilniuje vykusios tarptautinės mokslinės konferencijos „Lietuvos didžiojo kunigaikščio Aleksandro dvaro kultūra“, surengtos minint Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Aleksandro Jogailaičio mirties penkių šimtų metų sukaktį, pranešimai.

Rinkinyje publikuojami Vilniaus, Šiaulių ir Kauno universitetų, Lietuvos istorijos, Lietuvos literatūros ir tautosakos bei Kultūros, filosofijos ir meno institutų, Lietuvos nacionalinio muziejaus, Kultūros paveldo centro tyrinėtojų straipsniai. Leidinyje savo tyrinėjimus pristato ir užsienio svečiai – Maskvos, Minsko ir Poznanės mokslininkai.

Ši knyga – bandymas pažvelgti į vieno iš Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų asmenybę ir valdymą, pradedant tarptautine krašto padėtimi ir baigiant dvaro muzikine kultūra. Aleksandras – vienintelis Lietuvos ir Lenkijos valdovas, palaidotas Vilniaus katedroje.

Ši knyga turėtų patraukti ne tik specialistų, istorikų, kultūrologų ir pedagogų, bet ir Lietuvos istorija besidominčios visuomenės dėmesį.

Knygos viršelį puošia Aleksandro Jogailaičio atvaizdas iš M. de Mechovia, Chronica Polonorum, Cracovia, 1521.