Vilniaus pilių unikumas

Atgal

Vilniaus pilių unikumas

Vilniaus pilys – tai pasaulio paveldo unikumas, nes čia susitinka net dvi pasaulio paveldo rūšys.

Visų pirma, Vilniaus pilys yra UNESCO Pasaulio paveldo objekto, Vilniaus istorinio centro, dalis. Vilniaus pilys yra vienas iš esminių išskirtinės vertės elementų, nes istorinį centrą formuoja ne tik Vilniaus miesto gynybinė siena, bet ir - trys Vilniaus pilys (Aukštutinė, Žemutinė ir Kreivoji).

Visų antra, Vilniaus pilyse jau 50 metų vyksta Dainų šventės, kurios yra įtrauktos į UNESCO Nematerialaus paveldo sąrašą. Kreivosios pilies teritorijoje, kur dabar stovi Trijų Kryžių paminklas ir įrengta Kalnų parko estrada, vyksta Ansamblių vakaras, Katedros aikštėje ir Pilių skvere - kiti Dainų šventės renginiai. Net Vilniaus pilių teritorijoje, Barboros Radvilaitės g. 8, yra įsikūrusi Dainų švenčių būstinė – Lietuvos nacionalinis kultūros centras.

Kiek mums yra žinoma, vietų, kuriose susitiktų net dvi pasaulio paveldo rūšys, yra labai nedaug, todėl galime drąsiai teigti, jog Vilniaus pilys – tai pasaulio paveldo unikumas.

Kad vilniečiai ir miesto svečiai galėtų susipažinti su šia unikalia vieta, direkcija nuolat organizuoja pažintinius turus (ekskursijas).

Laukiame ir prašome kreiptis el. p. info@vilniauspilys.lt arba tel. (8 5) 212 26 62 (direkcijos darbo valandomis).